Pismo byłych Akcjonariuszy do Zarządów i Pracowników Grupy ES-SYSTEM


12.12.2019

Do Pracowników, Współpracowników, Zarządów i Klientów Grupy ES-SYSTEM

Szanowni Państwo, jako byli już akcjonariusze Spółki oraz byli członkowie rady Nadzorczej ES-SYSTEM SA chcielibyśmy serdecznie podziękować Pracownikom, Współpracownikom i Zarządom Grupy ES-SYSTEM za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie marki ES-SYSTEM. Bez Państwa aktywnego udziału niemożliwy byłby rozwój Grupy ES-SYSTEM, który doprowadził ją do uzyskania pozycji lidra na rynku oświetlenia profesjonalnego. Od początku powstania ES-SYSTEM jako założyciele, członkowie Zarządu czy członkowie Rady Nadzorczej wkładaliśmy maksimum wysiłku w tworzenie marki ES-SYSTEM. Poświęciliśmy Spółce 30 lat życia i były to - także dzięki Wam - wspaniałe lata.

Dzisiaj nasze wspólne dzieło to najlepsze historycznie wyniki sprzedaży, doskonała sytuacja finansowa Grupy oraz ogrom wspaniałych realizacji oświetlenia w najbardziej prestiżowych obiektach w kraju i na świecie.

Dziękujemy także Klientom ES-SYSTEM, których zaufanie dało Spółce możliwość rozwoju i oferowania produktów na najwyższym światowym poziomie w oczekiwanej przez nich relacji jakości do ceny. Jesteśmy pewni, że ten standard zostanie przez Spółkę utrzymany.

NIestety nie stajemy się młodsi, a wyzwania dnia dzisiejszego wymagają od aktywnych współwłaścicieli (jakimi przez cały czas byliśmy) mnóstwa sił intelektualnych i fizycznych, możliwości udzielenia wsparcia kapitałowego, które sprosta coraz bardziej wymagającemu rynkowi. My takiego wsparcia nie mogliśmy już udzielić samodzielnie, więc podjęliśmy się odpowiedzi na najtrudniejsze pytanie - jak zapewić Grupie ES-SYSTEM, w tym jej Pracownikom, szansę na rozwój w coraz trudniejszym otoczeniu rynkowym? Po długim namyśle podjęliśmy najtrudniejszą decyzję zawodową w naszym życiu o przekazaniu kontroli nad Spółką jednemu z europejskich liderów branży - Grupie Glamox.

Jesteśmy przekonani, że Nordyckie korzenie Grupy Glamox przełożą się zarówno na jakość oferowanych produktów, jak i najwyższe standardy poszanowania pracy i wysiłku zawodowego kadry produkcyjnej, pionów projektowych, zakupowych i sprzedażowych oraz kadry menedżerskiej Grupy ES-SYSTEM.

Z poważaniem