ES-SYSTEM na Fashion Week


08.07.2013

Fashion Philosophy Fashion Week Poland to największe wydarzenie modowe w Polsce. Tysiące ludzi oczekują nadejścia tego magicznego tygodnia, dzięki któremu mogą czerpać inspirację na stworzenie własnych codziennych kreacji. Te kilka dni to efekt wielu miesięcy pracy artystów, pochodzących z Polski i zagranicy, prezentujących niezwykłą różnorodność i kreatywność stylów. Fani i miłośnicy mody mogli obserwować nie tylko wielkie sławy, ale i również debiutantów i mniej znanych artystów. Przedstawili oni swoją interpretację świata haute couture. Publiczność miała okazję chłonąć piękno, elegancję, zmysłowość i zwiewność prezentowanych kreacji. Odkrywcza była nietypowość i przeskalowanie dzieł będących często eksperymentem z materią, wzorem czy dodatkami.
Oświetlenie jest nieodłącznym elementem pokazu, jego odpowiedni dobór podkreśla i ożywia prezentowaną formę, ukazując zalety i styl prezentowanych kolekcji, a także sprawiała, iż oglądanie najnowszych kreacji staje się prawdziwą przyjemnością. Prezentowane dzieła mają szereg odcieni i faktur. Światło, więc ma bardzo trudne zadanie, aby wydobyć każdy z tych elementów, a jednocześnie oddawać nastrój prezentowanej całości ,nadawać jej rytm, dynamikę i energię. Z przyjemnością podjęliśmy to wyzwanie.

Jednym z najnowszych trendów w branży oświetleniowej jest wszechstronne wykorzystanie techniki LED. To innowacyjne, nowoczesne źródło światła, dzięki któremu każde przedstawienie nabiera niepowtarzalnego blasku. Pokaz mody to takie wydarzenie podczas którego walory oświetlenia LED i jego możliwości mogą okazać się niezwykle pomocne do pełniejszego uczytelnienia spektaklu kreowanego na scenie. Dzięki właściwym parametrom to ta nowa technologia daje szersze spektrum możliwości również branżom współpracującym,czyli fotografom i reporterom. Nasycone barwy, niskie zużycie energii i bardzo ograniczona emisja ciepła to najważniejsze zalety opraw ze źródłem LED.

Fashion Week Poland, to bogactwo barw, tkanin i piękna zebrane razem pod jednym dachem. Dla tak doniosłego wydarzenia potrzebna jest przemyślana i odpowiednio dobrana strategia oświetlenia, dlatego staraliśmy się wybrać najwłaściwsze oprawy takie, które zapewnią najbardziej pożądany efekt. Mamy nadzieję, że modowym trendem w najbliższym sezonie, i w przyszłości będzie oświetlenie dające nieograniczone możliwości jakim jest LED.