Motus i Nordic Collection z nagrodami Red Dot 2021!


15.04.2021

Z prawdziwą dumą przedstawiamy Wam naszych zdobywców nagród Red Dot w kategorii wzornictwa produktowego. To dwie rodziny produktów marki Luxo, będącej częścią Grupy Glamox.Rodziny opraw Motus oraz Nordic Collection są owocem ciekawej współpracy Luxo z norweskim biurem projektowym Permafrost. Efekt pokazuje, jak ważna w takich działaniach jest ścisła kooperacja na każdej płaszczyźnie – między projektantami, specjalistami ds. rozwoju produktu, managerami produktu oraz zakładami produkcyjnymi.
Obie rodziny wyróżnia skandynawska prostota i elegancja. Ich intuicyjna forma stanowi kontynuację tradycji Luxo znanej nam ze słynnej już oprawy zadaniowej L-1. To dowód na wyjątkową wartość ponadczasowego designu. Motus i Nordic Collection stają się kolejnymi kultowymi produktami w portfolio marki.

Motus

Oprawy Motus odznaczają się eleganckim skandynawskim designem. Charakteryzują je przyjazne kształty, które pasują do każdej przestrzeni życiowej; zapraszają do użytkowania produktu i poznania jego formy. Oprawy są lakierowane proszkowo z matowym wykończeniem dodającym im stylowego wyglądu. Estetyka poszczególnych wersji jest dopasowana do pozostałych produktów z rodziny, co ułatwia łączenie kilku opraw Motus w obrębie jednego projektu.
Poznajcie oprawy Motus: link do broszury

Nordic Collection

Rodzina Nordic Collection jest zbudowana wokół prawdziwej istoty światła. Jej spokojna i wyrazista estetyka znajduje odzwierciedlenie w zewnętrznym kształcie oprawy, materialnej formie i funkcji światła.
Kolekcję charakteryzuje logiczna struktura i holistyczny język projektowania. Rodziny produktów obejmują szeroki zakres możliwości – od światła ukierunkowanego po rozproszone, idealne do miejsc publicznych; od czystych i prostych kształtów po kultowe i poetyckie projekty.
 
Poznajcie rodzinę Nordic Collection
Poznajcie rodzinę Motus