ES-SYSTEM oświetlił największe Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na Podkarpaciu


12.12.2016

23 czerwca 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce pod Rzeszowem. Jest to największy kompleks tego typu w województwie podkarpackim, które od kilku lat prężnie się rozwija. Celem obiektu jest pobudzanie inicjatyw biznesowych i technologicznych w regionie oraz wspieranie rozwoju lokalnych przedsiębiorstw.
 
Firma ES-SYSTEM, jako główny wykonawca oświetlenia, dostarczyła około 4 tys. opraw wewnętrznych oraz zewnętrznych o łącznej wartości kontraktu na poziomie 1,5 mln zł. Zamówienie składało się w 70% z opraw świetlówkowych: KT 414, Cosmo, Luna, Base, Circle, Titania, Trio, DK, Libra, Tango. Pozostałe oświetlenie dostarczone na podstawie umowy zostało zrealizowane w oparciu o nowoczesną i energooszczędną technologię LED (Rodia, Open, HS, Ledpipe, Canos, Opera, Luna), która zapewnia odpowiednie parametry oświetleniowe do hal wystawienniczych przy utrzymaniu niskich kosztów użytkowania.
 
Kompleks CWK składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków o łącznej powierzchni 27,5 tys. m2. Pierwszy z nich pełni funkcję biurową i wystawienniczą z główną salą wystawową o powierzchni 16 tys. m2. W drugim budynku znajduje się część kongresowa z nowoczesną salą, która pomieści 864 osoby, dwiema dużymi salami kongresowymi na 220 i 190 osób. Oprócz tego w Centrum znajduje się sala konsumpcyjna na 160 osób, sala bankietowa na 120 osób oraz 13 małych sal konferencyjnych.