ES-SYSTEM oświetlił największą inwestycję w Polsce – Dworzec Łódź Fabryczna


22.12.2016

W niedzielę 11 grudnia 2016 r. na Dworzec Łódź Fabryczna wjechał pierwszy pociąg, symbolicznie otwierając go dla podróżujących. To największa tego typu inwestycja w Polsce. Po przebudowie jest on jednym z najnowocześniejszych i trzecim co do wielkości dworcem kolejowym w Europie.

Budowa dworca trwała pięć lat i kosztowała 1,75 mld zł. Dostarczyliśmy do tej inwestycji oprawy oświetleniowe. Dworzec wyposażyliśmy w LEDowy system liniowy 6000, który delikatnie podkreśla szlaki komunikacyjne. Oprócz tego zamontowane zostały oprawy Cosmo i stojące Racer. Na potrzeby inwestycji wykorzystaliśmy również rodzinę Lighting Flowers w wersji zwieszanej oraz montowanej na słupie. Aranżacja świetlna podkreśla nowoczesny i multifunkcyjny charakter przestrzeni.

Dworzec składa się z trzech poziomów, a perony kolejowe znajdują się 16 metrów pod ziemię. Mimo to dociera do nich światło słoneczne, dzięki specjalnie zamontowanym na dachu szklanym panelom. Cała inwestycja łączy w sobie kolej, komunikację autobusową, miejską oraz ruch samochodowy. Obiekt jest w stanie obsłużyć do 150 pociągów dziennie.
 
Zobaczcie zdjęcia z otwarcia tego supernowoczesnego Dworca.