Nowoczesne oświetlenie biurowe siłą największych firm


24.08.2017

W obecnych czasach rynek pracy mocno się zmienił i teraz to pracownik stawiany jest na pierwszym miejscu. To on świadomie analizuje wszystkie aspekty dotyczącego nowego pracodawcy, by w efekcie dokonać właściwego wyboru. Przyjazne środowisko pracy, odpowiednia przestrzeń gwarantująca koncentrację oraz odpoczynek to bardzo ważne czynniki dla świadomych kandydatów. Aby zapewnić dobrą atmosferę w biurze konieczna jest instalacja odpowiedniego oświetlenia. Ma ono ogromny wpływ na efekty pracy, samopoczucie, a nawet zdrowie. Potwierdzają to badania kliniczne, jak i doświadczenie specjalistów.

„Zarówno wyniki badań klinicznych, jak i moja wieloletnia praktyka lekarska potwierdzają, że światło jest dla procesów naszego widzenia niezmiernie istotne. Wielokrotnie spotkałam się z pacjentami, u których niewłaściwe światło do pracy czy do czytania spowodowało progresję wady. Dlatego szczególną wagę powinniśmy przykładać do właściwego oświetlenia miejsc, w których czytamy, pracujemy czy uczymy się” - mówi Aleksandra Kuska-Grządziel, lekarz okulista.

O tych zależnościach wiedzą zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. I to właśnie oni przywiązują coraz większą uwagę do warunków pracy. Zakres obowiązków, odpowiednie wynagrodzenie czy pakiet socjalny to oczywiście ważne kwestie dla kandydata, ale równie istotne staje się dla niego przyszłe miejsce wykonywania obowiązków. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej dbają o zapewnienie odpowiednich warunków sprzyjających efektywnej pracy, a także dających możliwość odpoczynku. Zapewnienie tych kluczowych kwestii gwarantuje im przychylność najlepszych kandydatów, którzy zasilą szeregi specjalistów w ich firmie.

W jaki więc sposób zapewnić pracownikom przestrzeń sprzyjającą efektywnej pracy i jednocześnie ograniczyć zużycie energii w biurze? Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zaprogramowanie oświetlenia ściśle dopasowanego do preferencji. Zastosowanie oświetlenia LED-owego oraz Inteligentnych Systemów Sterowania nie tylko gwarantuje oszczędność energii nawet do 80%, ale też zapewnia idealne warunki do efektywnej pracy.

Dzięki naszemu doświadczeniu na rynku oświetlenia architektonicznego, a także wykorzystaniu najnowszych technologii, w ostatnim czasie zrealizowaliśmy kolejne dwa wyjątkowe projekty. Biurowce: Warsaw Spire oraz The Tides to miejsca, które momentalnie stały się symbolem nowoczesnej stolicy i zaliczane są do wybitnych projektów architektonicznych. Budynki te kompleksowo wyposażyliśmy w oświetlenie LED, które podkreśliło ich nowoczesne bryły oraz ciekawe aranżacje wnętrz.  Te realizacje to przykład idealnego kompromisu, pomiędzy energooszczędnością budynku, a zapewnieniem wyjątkowego komfortu i atmosfery pracy.