przyzlosc sterowania

Przyszłość sterowania oświetleniem

Gigantyczny nowy biurowiec wyposażony w najnowszą technologię zarządzania oświetleniem

Økern Portal to ogromny nowoczesny kompleks budynków zlokalizowany w Oslo. To jeden z największych obiektów biurowych w Skandynawii. Łącznie zajmuje powierzchnię 88 000 m², z czego 55 000 m² to przestrzeń biurowa. Projekt inspirowany jest lasem, z dużą ilością zieleni wewnątrz i wyjątkowym tarasem na dachu. Po ukończeniu budynek będzie w stanie pomieścić 3 000 osób zatrudnionych przez różnych najemców.

W obiekcie zainstalowano 7 500 opraw firmy Glamox ze zintegrowaną bezprzewodową technologią Glamox ZigBee. Oprawy są monitorowane za pomocą umieszczonej w chmurze aplikacji Glamox Connect. Jest to otwarty system, którego można używać z różnymi technologiami zarządzania oświetleniem. Do komunikacji z systemami BMS (Building Management System) Glamox Connect oferuje również otwarty interfejs API z chmury do chmury.

Glamox Connect zapewnia pełny przegląd projektu, łącznie ze sposobem wykorzystania przestrzeni i szczegółowymi informacjami o każdej oprawie. Pokazuje także stan opraw awaryjnych. Pozwala na zdalne monitorowanie przez każdego z dostępem do systemu, co znacznie upraszcza prace konserwacyjne. Przez Glamox Connect mogą być generowane wszystkie istotne raporty.

Glamox Connect oferuje bezprzewodową elastyczność. Jest łatwy do zaplanowania, zainstalowania, uruchomienia i użytkowania. Tak wygląda przyszłość sterowania oświetleniem!

Future of lighting controls from GlamoxTV on Vimeo.


system Geco Mini

Fakty dotyczące budynku

  • Całkowita powierzchnia: 88 000 m² (biura, usługi, hotel)
  • Powierzchnia biurowa: 55 000 m²
  • 3 000 zatrudnionych
  • Właściciel budynku: Oslo Pensjonsforsikring AS
  • Konsultant elektryczny: Rejlers
  • Instalator elektryczny: Lysteknikk
  • Architekt: Lark Landskap AS
  • Projekt wnętrz: Zinc interior architects
system Geco Midi - 1

Wielki projekt

Instalacja elektryczna, za której wykonanie odpowiada firma AS Lysteknikk, obejmuje oświetlenie i monitorowanie, sieć danych, sieć światłowodową oraz inne rozwiązania IT. Managerem projektowym firmy Lysteknikk jest Øyvind Udnæs Faye. „Największe wyzwanie w tym projekcie stanowią ogromne rozmiary budynku” – mówi. „Wielkość obiektu w połączeniu z krótkim czasem budowy wymagała starannego planowania i administracji. Przy wyborze dostawców skupiliśmy się na łatwym montażu, kompletnych rozwiązaniach, jakości produktu oraz obsłudze i wsparciu ze strony dostawców”.

Økern Portal jest pełny nowych wynalazków. Właściciel budynku dostrzegł korzyści płynące z modernizacji polegającej na wymianie standardowych rozwiązań na innowacyjne technologie przyszłości, w tym na ultranowoczesne systemy oświetleniowe. Jest to kluczowy czynnik przy promocji budynku wśród potencjalnych najemców.

Firma Lysteknikk wybrała Glamox jako dostawcę opraw i systemu zarządzania oświetleniem. „Już wcześniej współpracowaliśmy z firmą Glamox i wiedzieliśmy, że dostarcza kompletne i kompleksowe rozwiązania” – wyjaśnia Faye.

Øyvind Faye jest dumny z rezultatu: „Wszyscy, od kierowników projektów po praktykantów, pracowali bardzo ciężko, ale z dużą satysfakcją, by osiągnąć takie rezultaty w tak krótkim czasie” – powiedział.Projekt

system Geco #1
system Geco #2 system Geco #3
system Geco #4 system Geco #5
system Geco #6