Rozwiązania czerpiące z badań naukowych

Badania naukowe pokazują, że sztuczne światło jest w stanie emitować wiele niewizualnych korzyści naturalnego światła. Na podstawie wyników badań opracowaliśmy praktyczne wskazówki, aby stworzyć Human Centric Lighting (HCL). Nasze rozwiązania obejmują nowoczesne oprawy oświetleniowe, systemy sterowania oświetleniem, wiedzę techniczną i uruchomienie.

Zaawansowana sensoryka ruchu

Jak skonfigurować instalację HCL

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego wywiadu wideo z profesor Marianą Figueiro na temat naukowych podstaw instalacji oświetleniowych w technologii Human Centric Lighting. Materiał w języku angielskim.

Mariana Figueiro jest profesorką Wydziału Nauk i Polityki Zdrowia Ludności na uczelni Icahn School of Medicine at Mount Sinai (ISMMS) w Nowym Jorku, gdzie pełni również funkcję dyrektorki ośrodka. Zanim dołączyła do Mount Sinai była dyrektorką Centrum Badań nad Oświetleniem oraz profesorką architektury w instytucie politechnicznym Rensselaer Polytechnic Institute. Mariana Figueiro prowadzi badania nad wpływem światła na zdrowie ludzkie, fotobiologią okołodobową oraz oświetleniem dla osób starszych. Jest autorką ponad 100 artykułów naukowych ze swojej dziedziny badań i została zaproszona do wystąpienia na TEDMED w 2014 r. Jest stypendystką IESNA (Stowarzyszenia Inżynierów Techniki Oświetleniowej Ameryki Północnej).

Identyfikacja opraw