Funkcjonalności

Funkcjonalności

Kompleksowa oferta
systemów sterowania

Kompleksowa oferta ES-SYSTEM pozwala na pełne wykorzystanie potencjału budynku, zapewnienie bezpieczeństwa i uzyskanie maksymalnej energooszczędności. Za pomocą naszych dedykowanych rozwiązań zarządzanie systemem oświetleniowym jest intuicyjnie i pozwala na łatwe dostosowanie oświetlenia do zmiennych potrzeb użytkowników wszystkich przestrzeni.

Identyfikacja opraw

Funkcja ta pozwala na łatwą i szybką identyfikację awarii poprzez pulsowanie źródła światła. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnione zostaje bezpieczeństwo, a dodatkowo wpływa na oszczędność czasu i gwarantuje kontrolę nad całym systemem oświetleniowym.

Identyfikacja opraw

Grupowanie opraw

Łączenie opraw w zdefiniowane grupy pozwala na wygodne sterowanie oświetleniem w całym budynku, niezależnie od jego wielkości. Nasze systemy pozwalają na dowolny podział ilościowy opraw niezależnie od wielkości systemu. Jednoczesna realizacja różnych scen świetlnych w danych grupach zapewnia niższe zużycie energii elektrycznej, gwarantując maksymalny komfort użytkowania.

Grupowanie opraw

Oświetlenie adaptacyjne

Oświetlenie adaptacyjne za pomocą sensorów zbiera informacje o natężeniu światła naturalnego i automatycznie dostosowuje poziom natężenia światła w poszczególnych oprawach w pomieszczeniach tak, by zapewnić odpowiedni komfort widzenia użytkownikom danej przestrzeni. Funkcja ta pozwala na redukcję kosztów eksploatacji budynku.

Oświetlenie adaptacyjne

Harmonogramy i kalendarz scen

Automatyczne wyzwalanie zaprogramowanych scen w odpowiednim czasie włączają lub wyłączają oprawy w określonych strefach, co nie tylko wzmacnia komfort użytkowników i ich bezpieczeństwo, ale znacznie ułatwia pracę zarządcom obiektów. Zaprogramowane odpowiednie warianty oświetlenia ułatwiają dostosowanie oświetlenia budynku do pogody czy systemu pracy.

Harmonogramy i kalendarz scen

Dimmery

Proste sterowanie oświetleniem w ramach systemów sterowania odbywa się na pomocą kompatybilnych przycisków naściennych i paneli operatorskich.

Dimmery

Czujniki światła i ruchu

Włączanie i wyłączanie światła może być regulowane dzięki odpowiednim czujnikom obecności i ruchu oraz czujnikom światła. Czujniki zbierają informacje dotyczącą zarówno ilości światła naturalnego, jak i obecności użytkowników, i na tej podstawie dostosowują oświetlenie w danych przestrzeniach.

Czujniki światła i ruchu