Human Centric Lighting

Human Centric Lighting

Rozwiązania wspierające
naturalny rytm dobowy człowieka

Human Centric Lighting to koncepcja oświetlenia stawiająca człowieka i jego potrzeby w centrum projektowania. Chcąc dostarczyć zdrowe światło koncentrujemy się zarówno na użytkowniku, jak i jego sposobie korzystania z danej przestrzeni. Wprowadzenie systemów naśladujących światło naturalne pozwala nam zapewnić komfort i dobre samopoczucie użytkowników.

Sterowanie oświetleniem

Oświetlenie zgodne z ideą HCL naśladuje zmienne parametry naturalnego światła i dostosowuje je do rytmu dobowego człowieka. Zaawansowane systemy sterowania ES-SYSTEM synchronizują widmo światła opraw z widmem światła słonecznego i pozwalają dostosować parametry świecenia do aktualnych potrzeb użytkowników. A wszystko za pomocą prostej w obsłudze, mobilnej aplikacji.

Circadian

CIRCADIAN to technologia najlepiej naśladująca światło słoneczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych diod LED oraz odpowiedniej konfiguracji emisji światła niebieskiego, wpływa na zatrzymanie lub pobudzenie uwalniania melatoniny. Tym samym dodaje energii albo pomaga spokojnie zasnąć, wspierając naturalny rytm dobowy człowieka.

Circadian - technologia najlepiej naśladująca światło słoneczne
ENERGIA RANO
4000 K wzbogacony NIEBIESKIM
= około 5000 K
RADOŚĆ W POŁUDNIE
Biały 4000 K - 3000 K
ODPRĘŻENIE NA WIECZÓR
biały 3000 K - 2 700 K

Nowoczesne oprawy oświetleniowe

Jeśli światło emitowane przez oprawę ma skutecznie dążyć do imitacji światła słonecznego nie może świecić punktowo. Badania naukowe pokazują, że najbardziej efektywne są te oprawy, które działają powierzchniowo, sprawiając, że emitowane światło – jak słońce – nie tylko trafia bezpośrednio, ale także poprzez odbicie od ścian i otaczających nas przedmiotów.

ES-SYSTEM wprowadził technologię CIRCADIAN do całej gamy opraw, które z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie zarówno w biurach, szkołach, salach wykładowych, konferencyjnych, a także szpitalach, domach spokojnej starości, w mieszkaniach i domach prywatnych. Produkty o różnorodnym wyglądzie i przeznaczeniu umożliwiają zaaranżowanie każdego wnętrza.

Transparent Circadian

Systemy Opposite

FX65 MP Circadian

Dynawhite

Temperatura barwowa światła wpływa na nastrój i samopoczucie. Ciepłe, żółte światło odpręża i relaksuje, natomiast chłodne, białe mobilizuje i pobudza do działania. System sterujący temperaturą barwową Dynawhite pozwala tworzyć dowolną atmosferę w zależności od aktualnych preferencji. Umożliwia elastyczne dostosowywanie oświetlenia bez konieczności wymiany lub posiadania kilku źródeł światła.

Zmiana temperatury barwowej (Dynawhite)

W sytuacji, gdy potrzebny jest spokojny, relaksujący nastrój idealny do wyciszenia i odpoczynku zaleca się stosowanie ciepłego, żółtego światła.

W chwilach wzmożonej koncentracji, gdy potrzebujemy zaktywizować użytkowników warto wybrać światło chłodne.

Zmiana temperatury barwowej (Dynawhite)

Zobacz, jak zmiana temperatury barwowej kreuje
Twoje codzienne doświadczenia

Zmiana temperatury barwowej (Dynawhite) Zmiana temperatury barwowej (Dynawhite)

Niezawodne oprawy z systemem Dynawhite

Sprawdź szeroką gamę opraw z system Dynawhite i wykorzystaj ich nowoczesne wzornictwo do aranżacji nawet najbardziej wymagających przestrzeni.

Zmiana natężenia światła

Natężenie naturalnego światła zmienia się w zależności od pory dnia i pory roku. Zastosowanie uzupełniającego oświetlenia sztucznego jest koniecznie, gdy w pomieszczeniu nie ma odpowiedniej ilości światła naturalnego.

Oświetlenie adaptacyjne

Oświetlenie adaptacyjne

W pełni zautomatyzowany system oświetlenia adaptacyjnego za pomocą sensorów zbiera informacje o natężeniu światła dziennego i ilości osób przebywających w danym miejscu oraz automatycznie dostosowuje poziom natężenia poszczególnych opraw w pomieszczeniu. Dzięki temu cała powierzchnia pracy jest równomiernie oświetlona, zapewniając poczucie komfortu i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom.

Zmiana natężenia światła

Możliwość regulacji stopnia jasności światła daje użytkownikom nadzwyczajne poczucie komfortu, a zarządcom budynku znaczne oszczędności. Może odbywać się ono nie tylko za pomocą przycisku w ścianie, ale również dzięki zdalnemu sterowaniu. Automatyczne wyzwalanie wcześniej zaprogramowanych scen lub samoczynne sterowanie oświetleniem dzięki wbudowanym w oprawę sensorom wykrywającym obecność i poziom natężenia światła dziennego natychmiast dostosowuje poziom oświetlenia do aktualnych potrzeb i panujących warunków atmosferycznych.

Zmiana natężenia światła