Interfejs użytkownika

Modular UI

IV rewolucja przemysłowa i internetyzacja coraz większej liczby urządzeń codziennego użytku objęła również branżę oświetleniową. Już teraz można za pomocą aplikacji sterować oprawami nie tylko w nowoczesnych biurowcach, ale również w małych budynkach czy prywatnych mieszkaniach. Mnogość przestrzeni oraz nowe funkcjonalności, jakie oferuje oświetlenie LED-owe takie, jak zmiana natężenia czy temperatury barwowej coraz bardziej komplikują funkcjonalności takich aplikacji. Obserwując problemy, z jakimi borykają się użytkownicy takich rozwiązań stworzyliśmy funkcjonalny i użyteczny interfejs – Modular UI.

Aplikacja Modular UI bazuje na naszym wieloletnim doświadczeniu w oświetlaniu różnorakich przestrzeni. Wiemy, że każdy projekt oświetleniowy ma inne wymagania i aby w pełni wykorzystać jego możliwości potrzebny jest system sterowania skrojony na miarę. Modular UI pozwala generować intuicyjne i łatwe w obsłudze interfejsy dostosowane do potrzeb danej inwestycji i jej użytkowników. Tworząc aplikację korzystaliśmy z zasad Lean UX. To użytkownik końcowy, jego potrzeby, wygoda, komfort i pozytywne odczucia były w centrum projektowania.

Zalety aplikacji Modular UI

Nowoczesny design

Aplikacja umożliwia zastosowanie jednego z trzech gotowych wariantów estetycznych - black&white, chromium lub Light is Life. Niezależnie od wybranej estetyki aplikację cechuje prostota i intuicyjność. Istnieje również możliwość przygotowania dedykowanego wyglądu dla konkretnej inwestycji lub firmy.

layoutversions

Elastyczność projektowania

Modułowa budowa aplikacji pozwala na idealne dostosowanie interfejsu do potrzeb użytkownika. Użytkownik może dowolnie układać poszczególne widoki wybierając spośród różnych wersji zegarów, przycisków czy suwaków.

Responsywność

Aplikacja Modular UI jest w pełni responsywna. Doskonale dostosowuje się do wszystkich urządzeń. Bez problemu można z niej korzystać na komputerach i laptopach z przeglądarkami WWW, tabletach, smartfonach czy panelach operatorskich V-TOUCH.

responsivedesign

Korzyści

 • Przyjazny interfejs użytkownika – aplikację buduje się poprzez wygodny w użyciu graficzny kreator
 • Aplikacja jest w pełni responsywna – można ją uruchomić na panelach operatorskich V-TOUCH, urządzeniach mobilnych oraz komputerach stacjonarnych
 • System w czasie rzeczywistym synchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami. Jakakolwiek akcja wykonana w aplikacji lub poprzez przyciski mechaniczne automatycznie prezentowana jest na wszystkich urządzeniach z uruchomioną aplikacją
 • Możliwość wyboru wyglądu aplikacji spośród trzech dostępnych styli:
  • Chromium
  • Back&White
  • Light Is Life
 • Możliwość przygotowania dedykowanego wyglądu aplikacji pod szczególne wymagania klienta
 • Standardową aplikację można bardzo łatwo rozbudować lub dostosować pod konkretne wymagania klienta
 • Interfejs użytkownika może wyzwalać dowolne akcje na systemie oświetleniowym
 • Dostępne liczne dodatki umożliwiające prezentację np. aktualnego czasu lub warunków pogodowych
 • Możliwość rozdzielenia aplikacji na różne poziomy dostępu – role

Możliwości aplikacji Modular UI