Space LOGIC

Szukając optymalnych i nowoczesnych rozwiązań, wiele firm decyduje się na zastosowanie systemu mobilnych przegród. Pozwala on na podział większej powierzchni na mniejsze, niezależne od siebie strefy. Jest to stosowane np. w salach konferencyjnych, gdzie w razie potrzeby mniejsze sale można połączyć, uzyskując pomieszczenie mieszczące dużo większą liczbę osób.

Dzięki Space LOGIC oświetlenie automatycznie dostosowuje się do bieżącej aranżacji przestrzeni. Jeśli przestrzeń podzielona jest ściankami na kilka stref, oświetleniem każdej z nich można sterować niezależnie. W przypadku potrzeby skorzystania z większej przestrzeni, czyli kiedy ścianki są rozsunięte, a strefy połączone, system sterowania oświetleniem automatycznie traktuje nowe pomieszczenie jako całość i można sterować jego oświetleniem z każdego punktu wewnątrz strefy.

Działanie Space LOGIC opiera się na czujnikach zamontowanych w ruchomych ściankach działowych. Za ich pomocą system jest informowany czy strefy są zamknięte, czy otwarte. W każdej ze stref zamontowane są ścienne panele sterujące (FLEX lub V-TOUCH). W zależności od informacji przekazywanej przez czujniki, panele pozwalają na sterowanie oświetleniem w danej strefie. Kiedy przestrzeń jest otwarta, np. dwie strefy złączone w jedną, wszystkie panele wewnątrz sterują oświetleniem całej połączonej strefy.