Nowoczesne multisensory łączą funkcję wykrywania ruchu oraz obecności w jednym urządzeniu. Ułatwia to projektowanie i programowanie scenariusza sterowania.
Sensoryka ruchu to ekonomiczne wydatkowanie energii elektrycznej. Oświetlenie automatycznie włącza się dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebne.
Sensoryka obecności wykrywa wszystkie mikroruchy użytkowników, nawet niewielkie ruchy palców na klawiaturze. Jest to możliwe dzięki niezwykle wysokiej rozdzielczości, precyzji i technologii zastosowanych czujników.

Tak wysoka czułość sensorów jest szczególnie potrzebna w obszarach takich, jak biura i klasy lekcyjne, w których przez dłuższy okres czasu nie występuje żaden dynamiczny ruch, a obowiązkowe jest zapewnienie odpowiedniego poziomu oświetlenia na płaszczyznach roboczych. Optymalne rozmieszczenie czujek w korytarzach, salach lekcyjnych czy w biurach typu open space pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, nie wpływając na wysoki komfort pracy użytkowników.
Zobacz działanie sensorów w praktyce
Wejście do biura jednego pracownika
Sensor wejściowy wykrywając ruch rozpoczyna scenę, w której oprawy w ciągach komunikacyjnych zostają rozświetlone do 100%, a nad stanowiskami pracy do 20%. Pozwala to użytkownikowi bezpiecznie dojść do swojego biurka, jednocześnie zmniejszając zapotrzebowanie na zużycie energii elekrycznej. Po dojściu do wybranego stanowiska sensor rozświetla dedykowane oprawy do 100%, zmniejszając natężenie opraw w ciągach komunikacyjnych do 50%.
Wszyscy pracownicy w biurze
W dużych biurach typu open space bardzo często dochodzi do sytuacji, w których część pracowników nie siedzi przy biurkach. Są wtedy na spotkaniu, wakacjach czy przerwie. W takich sytuacjach automatyzacja zmiany natężenia opraw nad stanowiskami nie tylko poprawia komfort pracy użytkowników, ale równocześnie przyczynia się do znacznej oszczędności energii.
Przerwa obiadowa
Pracownicy wychodząc na przerwę obiadową czasami zapominają o wyłączeniu niepotrzebnego oświetlenia. Generuje to dodatkowe koszty dla zarządcy budynku. Automatyzacja włączania i wyłączania opraw za pomocą sieci czułych sensorów powoduje, że nie tylko znacznie zmniejsza się zużycie energii elektrycznej, ale przede wszystkim zwiększa się komfort pracowników, którzy poruszają się po odpowiednio oświetlonym budynku.
Koniec pracy - wyjście pracowników z biura
Odpowiednio rozmieszczona sieć czujek i zaprogramowane sceny pozwalają zautomatyzować wyłączanie światła na koniec pracy. W momencie, kiedy żaden z zamontowanych sensorów nie wykryje ruchu w ustalonej jednostce czasu wyłączone zostają wszystkie oprawy w danej przestrzeni.