Zaawansowane zarządzanie scenami

Automatyka budynkowa szybko staje się standardem i coraz więcej nowoczesnych firm decyduje się na nią w swoich biurach. Zaawansowane zarządzanie scenami pozwala na wyzwalanie złożonych scen, które odpowiadają nie tylko za oświetlenie, ale również za sterowanie innymi urządzeniami.

 

Biura - sale konferencyjne

Najpopularniejszym biurowym zastosowaniem tego rozwiązania jest sterowanie wyposażeniem sali konferencyjnej. W zależności od rodzaju spotkania, jakie ma się odbyć, użytkownik wyzwala odpowiednią scenę. Np. przygotowując salę do prezentacji multimedialnej, wciska przycisk PREZENTACJA, żeby jednocześnie włączyć projektor, rozwinąć ekran, opuścić elektryczne rolety i dostosować oświetlenie. Dzięki temu użytkownik oszczędza czas, nie musi szukać pilota i unika problemów z ręcznym ustawianiem urządzeń. Dodatkowo, z tego samego panelu sterującego, można wybrać port HDMI.

Szpital - systemy przywoławcze

Innym przykładem zastosowania zaawansowanego zarządzania scenami może być szpital i integracja oświetlenia z wewnętrznym systemem wzywania pomocy. Kiedy pacjent naciśnie przycisk POMOC, nie tylko powiadomi personel medyczny, ale także oświetli mu drogę do swojej sali. Dzięki takiemu praktycznemu rozwiązaniu czas oczekiwania na pomoc znacząco się skraca, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo i komfort pacjentów.